Media

Foto e Ditës, lapidar në vendin nga ku Kaçifas qëllonte RENEA-n

Ky është vendi, në të cilin RENEA vrau të dielën 35-vjeçarin Konstantinos Kaçifas, i cili terrorizoi fshatin në festën kombëtare të Greqisë dhe qëlloi me breshëri kallashnikovi ndaj policisë. Te ky vend në mal, te depoja e ujit, RENEA e lokalizoi dhe e mbajti të rrethuar për disa orë. 35-vjeçari nuk iu përgjigj thirrjeve për t’u dorëzuar, por qëlloi ndaj specialeve. Gjatë shkëmbimit të zjarrit, ai mbeti i vdekur.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë