Lajme

Makabritet në Shkodër, çifti ekzekutohet në sy të djalit 2-vjeçar

Një ish-punonjës policie dhe bashkëjetuesja e tij janë ekzekutuar me armë zjarri brenda në automjet pak pas mesnate në qytetin e Shkodrës. E gjithë skena makabre ka ndodhur përpara syve të djalit 2-vjeçar.

Dy viktimat janë Boran Bërcama, 30 vjeç, ish-punonjës i Policisë së Shtetit në Pukë dhe bashkëjetuesja Silvi Ndoci, 25-vjeçe.

Ata janë gjetur të vrarë rreth orës 06:00 të kësaj të diele brenda në automjetin e tyre "Mercedes Benz" me targa AA 006 HA, në një rrugicë të ngushtë poshtë apartamentit ku banonin me qira. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen "Naim Gjylbegu" .

Nga e gjithë skena e krimit dhe mënyra sesi janë ekzekutuar dy të rinjtë, për më tepër në sy të minorenit, dyshohet se autorët e kanë mirëorganizuar gjithçka me paramendim.

Burime nga policia thonë se ndaj të rinjve është qëlluar të paktën 20 herë, që dëshmohet edhe nga gëzhojat e armëve të zjarrit që janë gjetur në terren.

Dyshohet se autorët mund të kenë qenë disa persona, ndërkohë që motivet e ngjarjes së rëndë nuk dihen ende. 30-vjeçari Boran Bërcama ka qenë punonjës i policisë në Komisariatin e Pukës deri pak muaj më parë, kur është dorëhequr.

I riu nuk rezulton me precedentë penalë, ndërkohë që mes pistave që po hetohen paraprakisht është edhe ajo e vrasjes për shkak të detyrës së Bërcamas.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë