Lajme

Dorëheqja e Xhafajt, Basha: Një hap i rëndësishëm kundër krimit

Pas dorëheqjes së papritur të minsitri të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, vjen edhe reagimi i kryedemokratit Basha. Nëpërmjet një statusi nmë rrjetin social “Facebook”, Basha e cilëson dorëheqjen e tij si një fitore të opozitës. Sipas Bashës ky është një hap i rëndësishëm në betejën e PD-së për të pastruar politikën nga krimi dhe kjo betejë do të vazhdojë deri në fitore.

“Largimi i Fatmir Xhafës, të vetmit ministër të brendshëm në Europë me vëllain trafikant droge, është një hap i rëndësishëm në betejën tonë për të pastruar politikën nga krimi. Me Fatmir Xhafën krimi vuri nën kontroll të plotë policinë dhe prokurorinë. Por largimi i tij është vetëm fillimi i shkërmoqjes së bashkëqeverisjes së Edi Ramës me krimin. Beteja për çlirimin e politikës, ekonomisë dhe shoqërisë nga krimi do të vazhdojë deri në fitore. Shqiptarët meritojnë një qeveri që punon për njerëzit”, shkruan Basha në rrjetin social “Facebook”.

Largimi i Fatmir Xhafës, të vetmit ministër të brendshëm në Europë me vëllain trafikant droge, është një hap i…

Gepostet von Lulzim Basha am Samstag, 27. Oktober 2018

Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë