Ka ndodhur

Do e shfrytëzonte 29-vjeçaren në Gjermani për prostitucion, arrestohet i riu

Gazeta Si - Një 29-vjeçar ka rënë në pranga në Tiranë, pasi kishte pajisur me dokumente false një vajzë 29-vjeçare për ta trafikuar në Gjermani, ku do ta shfrytëzonte për prostitucion.

I arrestuari është F.S., vjeç nga Fieri, ndërsa është proceduar penalisht edhe vajza me iniciale E.H., nga Fieri.

Sipas policisë, i riu i ka siguruar dokumente të dyshuara të falsifikuara 29-vjeçares, të cilat kjo e fundit, do t’i përdorte në vendet e BE-së.

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se riu i kishte siguruar dokumentet e falsifikuara me qëllim për ta trafikuar 29-vjeçaren në Belgjikë dhe më pas  Gjermani, për ta shfrytëzuar për prostitucion.  

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan mjete identifikimi të shtetësive të ndryshme, të dyshuara të falsifikuara. 


Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë