Lajme

“Dimër” në Itali, Austri dhe Slloveni

Një pjesë e Austrisë, Sllovenisë dhe Italisë është zgjuar e mbuluar nga dëbora. Pas temperaturave përvëluese që kanë pushtuar prej muajsh kontinentin europian, alpet italiane, rrethi i Grossglockner në Austri dhe Zenfolia në Slloveni janë goditur nga moti i ashpër, shirat e dendura dhe dëbora. Nuk kanë qenë të pakët banorët që kanë shpërndarë sa të habitur aq edhe të mrekulluar fotot e resorteve, pemëve dhe qyteteve të mbuluara nga dëbora. Me sa duket dimri do të vijë më shpejt sesa kishim menduar këtë vit, apo jo?


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë