Jete & Stil

Dieta e Victoria Beckham

Pavarësisht se ajo është nënë e 4 fëmijëve, stilistja e njohur Victoria Beckham ka ruajtur gjithmonë të njëjtën peshë trupore. Megjithatë ajo që shfaqet gjithmonë në formë, dhe mjaft elegant, ka një dietë të caktuar që ndjek.

Ish ylli i Spice Girl, e quan këtë dietën e saj “të emergjencës”, dhe humb 4 kg në 4 ditë.

Gjithashtu ajo këshillon që të konsumohet shumë ujë gjatë mbajtjes së dietës, të paktën 1.5 litra.

Dieta e plotë:

Dita e parë:
Lejohet konsumimi vetëm ujë ose çaj jeshil.

Dita e dytë:
Në mëngjes: gjysmë molle jeshile, gjysmë racioni oriz i zier, 100 gr kos me pak yndyrë
Në drekë: 100 gr kastaveca me pak vaj ulliri dhe lëng limoni, gjysmë racioni oriz i zier, 40 gr proshutë.
Mesvakte: Frut çfarë të dëshironi, 1 vezë, sallatë me lakër.
Në darkë: Omëletë, gjysmë racioni oriz i zier.

Dita e tretë:
Në mëngjes: një fetë buke të zezë me gjalpë, kafe ose çaj (pa sheqer), pak shalqin, 50 gr djathë pa shumë yndyrë.
Në drekë: Kastravec me pak limon, 2 feta proshutë, 2 copa pjepër.
Në darkë: Dy domate me vaj vegjetal, 80 gr djathë, një copë pjepër. Mund të kosnumoni dhe disa feta shalqin.

Dita e katërt:
Në mëngjes: 200 gr kos, 1 banane.
Në drekë: dy feta bukë të zezë pa gjalpë, 2 domate, 200 gr kos.
Në darkë 150 gr sallatë me spec të kuq dhe kastravecë, pak proshutë dhe 200 gr kos.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë