Moti

Dielli “rrëmben” edhe këtë javë të Tetorit

Në Europën juglindore janë rikthyer masat ajrore të nxehta më Afrikane të cilat, po japin impakt edhe në vendin tonë. Duke nisur nga kjo fundjavë,  moti do të jetë me diell dhe temperatura të larta. Mot i qëndrueshëm do të na shoqërojë, edhe në fillimin e javës ku temperaturat priten të regjistrojnë vlera të tilla:

 Në zonat malore 12-25 gradë celsius

Në zonat qendrore 16-32 gradë celsius

Në zonat bregdetare 17-29 grade celsius.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë