Moti

Diell dhe verë, bëhuni gati për plazh

Dita e sotme dominohet nga mot me diell përgjatë bregdetit dhe zonën qëndrore , ndërsa në juglindje do të ketë vranësira dhe rreshje shiu të izoluara. Temperaturat mbeten të ulëta në mëngjes dhe rriten gjatë ditës. Dita e diel gradualiisht do të afrohen masa ajri me të nxehta , moti do të jetë me diell në të gjithë vendin. Temperaturat do të jenë në rritje.
Zonat malore 14-31 grade celsius
Zonat e uleta 17-37 grade celsius
Zonat bregdetare 18-33 grade celsius

 

Më Shumë