Lajme

Çështja “Tahiri”, reagon Meta: Drejtësia duhet të veprojë në mënyrë të pavarur

“Mendoj që drejtësia duhet të veprojë në mënyrë të pavarur dhe besoj se kjo është mjaft e rëndësishme për të forcuar besimin tek shteti i së drejtës” – kështu është shprehur Presidenti Ilir Meta në lidhje me vendimin e Gjykatës për Krime të Rënda që dha masën e sigurisë “arrest shtëpie” për ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Presidenti Meta iu përgjigj interesit të gazetarëve nga Cërriku, ku mori pjesë në ceremoninë përkujtimore të 75-vjetorit të Batalionit partizan të Dumresë dhe vizitoi panairin e Agrobiznesit dhe Artizanatit.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë