Audio-Lajme shkurt 18 tetor 2019

Makron sqaron refuzimin për Shqipërinë: Progres jo të mjaftueshëmPresidenti i Francës, Emmanuel Macron pas mbylljes së takimit dy ditor në Brukesl deklaroi për mediat se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë progres dhe kanë ndërmarrë reforma të guximshme, por sipas tij, kjo nuk mjafton për nisjen...

Audio-Lajme 12 Prill 2019

Sekuestro milionave të Admir Muratajt Prokuroria ka vënë në sitë pasuritë e 14 të afërmve të Admir Muratajt. Në emër të Admir Muratajt është vetëm banesa 2-katëshe në Prezë, por sekuestro është kërkuar për troje, apartamente, makina e garazhe në emër të vëllezërve të tij, Can dhe Aleksandër Murataj, si dhe pasuria e vendosur në emër të bashkëshortes...

Dëgjoni audio -Lajme shkurt 11 prill 2019

Ushtria në Rinas, Meta kërkon llogari nga shefi i shtabit Presidenti Ilir Meta Presidenti i kërkon zyrtarisht informacion Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë, Gjeneral Brigade Bardhyl Kollçakut mbi bazën ligjore për dislokimin e efektivëve të Policisë Ushtarake dhe Batalionit Special të Forcave tona të Armatosura në perimetrin e sigurisë së aeroportit “Nënë Tereza. Sipas zëdhënësit të Presidentit,...

Audio-Lajme shkurt 10 Prill 2019

Familjarët në morg e konfirmojnë: Trupi është i Admir Muratajt Admir Murataj është personi i vrarë dje gjatë grabitjes së miliona eurove në Aeroportin e Rinasit. Konfirmimi i u bë nga bashkëshortja dhe i vëllai, që shkuan pranë morgut në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza”. Shoqata e Bankave: Përgjegjësia, e aeroportit Shoqata e Bankave...

Audio-Lajme shkurt 9 Prill 2019

Palmer: Nuk jam këtu për krizën! Qeveria është legjitime, opozita të hyjë në zgjedhje Zv.ndihmës Sekretari i Shtetit në Zyrën për Europën dhe Euroazinë, Matthew Palmer deklaroi katër ditë para protestës së radhës kombëtare të thirrur nga Lulzim Basha dhe aleatët e tij se qeveria ishte legjitime, e rrjedhimisht për SHBA zgjedhjet e 2017-ës ishin të lira e...

Audio-Shkurt Lajme 8 Prill 2019

Pasuritë e zyrtarëve, tashmë online Deklaratat e pasurisë së 3 mijë zyrtarëve do të jenë të aksesueshme online. Sot pranë Inspektoratit të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurisë u bë publik projekti i financuar nga Bashkimi Europian dhe USAID, i cili do të mundësojnë plotësimin dhe kontrollin online të deklaratave të pasurisë së zyrtarëve të shtetit shqiptar.

Audio-Shkurt lajme 5 prill 2019

Prokuroria kërkon sekuestrimin e pronave të Balilit, edhe hotelin Santa Quaranta Prokuroria për Krime të Rënda kërkon konfiskim të pasurive të Klement Balilit, të të ashtuquajturit “Eskobari i Ballkanit”. Prokuroria njofton se ka paraqitur kërkesën për konfiskimin e pasurive të mëposhtme: Truall me sipërfaqe 11.994 m2 me në qytetin e Sarandës; Objekti Ish-Kampi i Pushimit të Punëtorëve 4+1 kate...

Audio-Shkurt lajme 4 Prill 2019

Vakanca në Gjykatën Kushtetuese, 8 kandidatë në garë Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur sot listën e kandidatëve për gjyqtar për të plotësuar vakancat në Gjykatën Kushtetuese. Në faqen e Kuvendit të Shqipërisë janë publikuar emrat e 8 kandidatëve që do të plotësojnë vakancën. Kandidatët janë: Arta Vorpsi; Avni Shehu; Elsa Toska; Fiona Papajorgji;...

Audio – Shkurt lajme 2 Prill 2019

Hahn “shpërfill” protestat: Të hapen negociatat me Shqipërinë Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn gjatë diskutimit të fundit të Parlamentit Europian mbi temën e zgjerimit, u shpreh optimist se në bazë të asaj që është parë deri më tani, kur të vijë koha e publikimit të progres-raportit për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë...

Audio-Lajme shkurt 29 mars

DASH: Shqipëria, burim e portë kryesore e drogës për BE Departamenti Amerikan i Shtetit i dorëzoi të enjten Kongresit raportin vjetor për strategjinë e luftës ndërkombëtare kundër narkotikëve.Në pjesën për Shqipërinë, DASH thotë se ky vend është njëkohësisht burim i kanabisit dhe, gjithnjë e më shumë, një vend tranzit...