Lajme

Buxheti 2019, Rama: Politikë e re sociale

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi në “Twitter” se kanë nisur diskutimet për buxhetin e vitit të ardhshëm, që sipas tij do të ketë një politikë të re sociale. Sipas tij do të ketë rritje pagash me buxhetin e vitit të ardhshëm, kur janë edhe zgjedhjet lokale. Ai shprehet se për këtë do të bëjë më shumë të ditur të mërkurën sërish nëpërmjet rrjeteve sociale.

“Diskutime të frytshme për buxhetin 2019. Ulje taksash. Rritje pagash në arsim, shëndetësi, ushtri. Dhe një risi shumë domethënëse: Një politikë e re sociale që as mendohej dot pa ndërmarrë reformat e dhimbshme shtetbërëse. Më shumë për këtë nesër në 10.30 fb/twitter/insta live”, shkruan kryeministri.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë