Lajme

Basha në Durrës: Dako duhet të ishte në burg

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një takim me qytetarët e Durrësit.  

Ai akuzoi kryetarin e Bashkisë së këtij qyteti, Vangjush Dakon se u ka dhënë miliona euro bandave në këmbim të ruajtjes së pushtetit.

Gjithashtu u shpreh se “ka ardhur koha që demokratët bashkë me qytetarët të sjellin ndryshimin në Durrës pas shumë vitesh tiranie mafioze të krimit dhe korrupsionit, arsyet kryesore të shkatërrimit të zgjedhjeve te lira”.

“Është kjo arsyeja që nuk i kërkoni dot llogari Gjushit. Se në fakt Gjushi, nuk e ka lidhur me ju, e ka lidhur me bandat fatin e tij në politikë. E për këtë arsye në një vend normal, nuk duhej të ishte në Bashki, por duhej të ishte në qeli”, u shpreh Basha

Takimi i Bashës me qytetarët e Durrësit përkoi me dy vjetorin e miratimit të ndryshimeve kushtetuese për reformën në drejtësi, e cila, siç vuri në dukje Basha, është një reformë e shkatërruar në themel.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë