Lajme

Basha kujton: 15 mandate të PS-së janë të palegjitimuara

Ditën e sotme në selinë e PD-së është zhvilluar mbledhja e grupit parlamentar për të diskutuar mbi aksionin opozitar të ditëve në vijim.

Kryedemokrati Basha ka pretenduar një vit pas zgjedhjeve parlamentare se 15 mandate të PS-së janë të palegjitimuara dhe për këtë arsye partia e tij do të vijojë bojkotin në parlament.  

Mësohet se Basha iu ka kërkuar deputetëve të bëhen gati pasi dita e përballjes me qeverinë do të jetë shumë e shpejtë. Ai ka paralajmëruar zbulimin e skandaleve të tjera në ditët në vijim.

“Vendi është në kolaps total. PD do vazhdojë betejën për dekriminalizimin e zgjedhjeve. Ne do përgatitemi intensivisht për zgjedhje dhe do i fitojmë ato. Duhet të bëhemi gati, dita e përballjes me qeverinë mund të jetë më e shpejtë seç e mendojmë. Skandale të tjera do të dalin. Minimumi 15 mandate nga PS janë të palegjitimuara, prandaj qëndrimi ynë me Parlamentin do të mbetet i njëjtë”, është shprehur Basha.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë