Lajme

‘Autobusi magjik’

E kujt nuk do ti pëlqente një udhëtim në këto ditë të nxehta të gushtit në një makinë rulot.  Ku gjithçka që mund t’ju nevojitej ta gjeni brenda makinës tuaj. Të lëvizësh në vende të ndryshme pa pasur nevojë për të prenotuar një hotel.  

Makina rulot është transformuar në një hotel magjik. Në të gjenden gjithçka që ju nevojitet, dhe mund të akomodohen deri në 5 persona.  I arreduar  në një stil si të viteve 50 në të, është ndërtuar një bar. Kati i dyte ka një kuzhine retro, dhomën e ndenjes me një TV dhe krevat dopio.

Duket se ata që kanë krijuar këtë autobus 2 katësh janë inspiruar nga ai i filmit Harry Poter dhe Burgosurit të Azkabanit.

Autobusi është restauruar plotësisht i kthyer dekor modern.

Në katin e parë të autobusit ka dy krevate të vetme, dhe vjen me koktej bar të pajisur dhe një lojtar rekord me goditjet e viteve 1950.   Nga Britania vijnë fotot  e mahnitshme të  autobusit rulot.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë