Futboll

Atletico Madrid zbarkon në Kanada, gati blerja e një klubi tjetër

‘Atlético de Madrid International Holding’ shton numrin e kubeve të futbollit në të cilat investon. Pronarët e Colchoneros janë të fokusuar te biznesi i futbollit dhe këtë e tregon edhe përfshirja në klube të ndryshme, sepse po planifikojnë të shtrihen edhe në Kanadanë e largët.

Sipas asaj që raportohet nga Palco23’, prezantimi i projektit do të bëhet në javët në vijim: mbetet për t’u kuptuar vetëm nëse gjithçka do nisë nga e para apo do të ketë një bashkëpunim me Ottawa Fury FC, një skuadër ekzistuese dhe që militon në kampionatin USL.

Ky  është klubi i tretë në të cilin ‘Atlético de Madrid International Holding’ investon. Veç Atletico Madrid, ata kontrollojnë 61% të CA Sal Luis, ekip i cili debutoi vetëm sezonin e fundit në Ligën e parë të Meksikës.

Më Shumë