Art dhe Kulture

Asgjë më shumë se një laps dhe letër

Puna e mirë e një artisti shpesh herë flet gjithçka, pa qenë e nevojshme ta përshkruash me fjalë të tepërta. Të njëjtën gjë mund të themi edhe për punën e artistit 24 vjeçar Kohei Ohmori.

Kohei arrin që duke përdorur vetëm një laps të bëjë vizatime aq reale sa të duken sikur të jenë fotografi të bëra bardh e zi.

Në mesin e shumë vizatimeve që ka bërë është edhe ajo e aktores së famshme hollivudiane, Scarlet Johansson.

Vizatimet i ka shpërndarë në Tëitter vëllai i tij i cili ka zbuluar se maksimumi i kohës që I merr një vizatim , është 24 orë.

Shihni më poshtë punën profesionale të 24 vjeçarit.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë