Lajme

Lu i mbyll gojën Ramës: Xhafajn e kemi merak vetë

Pas akuzave të PD ndaj ministrit Xhafaj se po mbron vëllanë e tij të dënuar në Itali, ka ardhur edhe reagimi i ambasadorit amerikan. Në një prononcim për mediat, Donald Lu u shpreh se po shqyrtojnë pretendimet në lidhje me vëllanë e ministrit Xhafaj.

Në të njëjtën kohë, diplomati amerikan i është përgjigjur edhe Ramës. “Kryeministri të flasë në emrin e tij dhe ne do të flasim në emrin tonë” – u shpreh Lu për News 24.

Në seancën parlamentare të së enjtes, Kryeministri Rama deklaroi se rasti i Xhafajt është i njohur për ndërkombëtarët, por nuk ka vonuar edhe me reagimin e tij përmes rrjeteve sociale duke theksuar se ai flet për veten e tij, sic flet edhe Lu për veten e vet. 

https://twitter.com/ediramaal/status/994930183164649472


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë