Lajme

Aksident tragjik në në autostradën Milot-Fushë Krujë, dy të vdekur

Dy të vdekur dhe dy të plagosur është bilanci i një aksidenti tragjik të regjistruar mbrëmjen e të shtunës në autostradën Milot-Fushë Krujë.

"Një mjet tip Volkswagen me targa AA 744 NJ, ka dalë nga rruga dhe si pasojë e plagëve të marra humbi jetën drejtuesi i makinës Erald Uzuni 26 vjeç, banues në Tiranë dhe njëri nga pasagjerët shtetasi Klodian Vladi 21 vjeç, banues në Tiranë, të cilët ndërruan jetë në spital.

Ndërsa 2 pasagjerët e tjerë shtetasit M.U. 18 vjeç banues në Tiranë ndodhet në gjëndje të rëndë shëndetësore, ndërsa shtetasi  A.C. 23 vjeç, është jashtë rrezikut për jetën."- njofton policia.

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë