Lajme

AKEP iu kërkon pajisjen me NIPT 44 portaleve

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) ka nisur të veprojë pas paralajmërimit të kryeministrit Edi Rama se portalet duhet të regjistrohen në Qendrën Kombëtare të Biznesit, si pjesë e “Paketës Antishpifje”.

AKEP ka publikuar ditën e sotme një listë të parë prej 44 portalesh, të cilët nuk kanë NIPT dhe duhet të pajisen në Qendrën Kombëtare të Bizneseve dhe ta bëjnë publik NIPT-in në seksionin Kontakt të faqes së tyre.

Në njoftimin e AKEP thuhet se gjithë portalet online duhet që të publikojnë numrin e NIPT-it në faqen e tyre online brenda 72 orësh, në të kundërt AKEP, pas përfundimit të këtij afati do të bëjë mbylljen e çdo portali të paregjistruar.

1          24-ore.com

2          360grade.al

3          Albpress.org

4          Alpenews.al

5          Argjirolajm.net

6          Botasot.info

7          Diell-online.al

8          Durreslajm.al

9          ekskluzive.al

10       eperditshmja.com

11       Exit.al

12       Folshqip.al

13       gazetaimpakt.com

14       Hashtag.al

15       Ina-online.net

16       InfoElbasani.al

17       infopasqyra.com

18       Insajderi.com

19       Javanews.al

20       Korrieri.org

21       Lajme.net

22       Lajmeonline.al

23       Lajmi.net

24       Lajmifundit.al

25       Liberal.al

26       Noa.al

27       Opinion.al

28       Opozita.com

29       Orikuminews.com

30       Pacensure.com

31       perqasje.com

32       Politiko.al

33       Publik.live

34       Reporter.al

35       Respublica.al

36       Sarandaweb.net

37       Shqiperia.com

38       Skandal.al

39       Sovrani.info

40       Superligash.com

41       Tesheshi.com

42       Tiktak.al

43       Tpz.al

44       Zjarr.tv

Regjistrimi mund të bëhet në pak minuta online në adresën e Qendrës Kombëtare të Regjistrimit qkb.gov.al


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë