Drejtësia

Vrau pronarin e lokalit se nuk i dha alkool, dënohet me 33 vjet burg autori

Gazeta Si - Gjykata e Apelit ka dënuar me 33 vjet burg Sofokli Shanin, 58-vjeçarin, i cili në qershor të 2021, vrau me armë zjarri Rako Qorrin dhe plagosi djalin e tij 31-vjeçar.

Krimi ndodhi në fshatin Fier i Ri në Lushnjë. Babë e bir u qëlluan me breshëri kallashnikovi në ambientet e lokalit që kishin në pronësi, pasi refuzuan t’i jepnin alkool autorit.

Vetë 58-vjeçari e kishte pranuar krimin dhe shfaqi pendesë, duke thënë se kishte qenë në gjendje të dehur.

Sofokli Shani ka qenë i dënuar më parë me 10 vite burg për vrasjen e një fqinji të tij në fsha


Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë