Makina

Volkswagen prezanton modelin VW Jetta R-line 2019

Volkswagen ka prezantuar modelin VW Jetta R-line 2019.

Makina e re e prezantuar së fundi ka një dizajn që e bëjnë pamjen e saj të mrekullueshme.

VW Jetta e cila duket se do të konkurrojë modelet e kompanive tjera siç janë: Honda Civic, Mazda 3 dhe Hyundai Elantra, ka një motor 1.4 litërsh dhe me një ndërrues 6-shpejtësish manual dhe një 8-shpejtësish automatik.

Pjesa e brendshme e makinës, sedilet janë të veshura me lëkurë artificiale, por forma dhe mbushja e tyre bëjnë i ato më të rehatshme. Gjithashtu VW Jetta R-line ka një ekran të vogël informues që gjithçka të funksionojë më lehtë.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë