Futboll

Vllaznia bie në Ballsh, trajneri Shensoi e nis me fitore te Bylisi

Gazeta Si – Ka një luftë të fortë për titullin kampion, por edhe për mbijetesë në Superiore. Bylisi, një nga skuadrat e fundit të tabelës, mundi sot 1-0 Vllazninë, duke u larguar disi nga zona e rrezikshme.

Në krye të Bylisit u kthye trajneri Naxhi Shensoi, i cili e ka drejtuar këtë skuadër edhe dy herë më parë. Ai debutoi sot me një fitore të rëndësishme për ballshiotët. Ndeshja me Vllazninë u vendos nga një gol i Souzës në pjesën e dytë.

Naxhi Shensoi, trajneri i Bylisit. Gazeta Si, 25 janar 2023

Shkodranët tentuan me të gjitha mënyrat për të shkuar të paktën te barazimi, por nuk ia arritën qëllimit. Portieri Aldo Teqja ishte i pakalueshëm. Vllaznia humb një shans të mirë për t’u afruar me pikë me Tiranën dhe Partizanin, që kryesojnë tabelën.

Një fitore të rëndësishme arriti sot edhe Laçi, që mundi 4-1 Kastriotin. Kurbinasit, pas këtij trepikëshi, afrohen pak me zonën europiane të renditjes. Java e 18-të e Superiores vazhdon nesër me ndeshjet Egnatia-Kukësi, Partizani-Teuta dhe Erzeni-Tirana.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë