Kombetarja

VIDEO/ Dy fitore radhazi, vajzat kuqezi mundin edhe Gjeorgjinë

Kombëtarja U-16 e futbollit të femrave ka arritur sot fitoren e dytë radhazi në Turneun e Zhvillimit të UEFA-s, që po organizohet në Shqipëri, në Tiranë dhe në Elbasan. Shqipëria U-16 për femra, e drejtuar nga trajneri Agustin kola, ka mundur sot Gjeorgjinë, me rezultatin 3-1. Ndeshja u luajt në “Air Albania Stadium”, në praninë e një numri të konsiderueshëm sportdashësish.

Qosja shënoi golin e parë për vajzat kuqezi, pas 19 minutash lojë, por vetëm pas 2 minutash Gjeorgjia barazoi me Sulashvilin. Coka dhe Shahaj shënuan dy golat e tjerë për Shqipërinë. Ishte një ndeshje plot emocione. Sipas FSHF-së, rreth 5000 të rinj, nxënës shkollash dhe studentë, mbushën “Air Albania Stadium”.

U-16/ Shqipëri 3-1 Gjeorgji

Vajzat 🔴⚫ U-16 në superformë, fitorja e dytë radhazi në turneun e UEFA-s 👏👏 Kombëtarja e femrave U-16, ka korrur fitoren e dytë në Turneun e Zhvillimit të UEFAs, që po organizohet nga ana e FSHF në Tiranë dhe Elbasan.Vajzat kuqezi të drejtuara nga tekniku Agustin Kola triumfuan me rezultatin 3-1, përballë Gjeorgjisë. Golat u shënuan nga Qosja ’19, Coka ’44 dhe Shahaj ’60. Goli i vajzave gjeorgjiane u shënua nga Sulashvili në minutën e 21. Kjo ishte një ndeshje e shkëlqyer e vajzave tona ku pati interes si kurrë më parë, nga rreth 5000 të rinj, nxënës dhe studentë që mbushën ulëset e Air Albania Stadium.Në fund të takimit, vajzat kuqezi, u bënë një thirrje të gjithë të rinjve, nxënësve, studentëve dhe prindërve t’i mbështesin në ndeshjen e fundit përballë Malit të Zi, ditën e dielë, datë 16 shkurt ora 14:00 në Air Albania Stadium, ku hyrja është falas.

Gepostet von Federata Shqiptare e Futbollit am Donnerstag, 13. Februar 2020
Përmbledhja e ndeshjes së Shqipërisë U-16 për femra ndaj Gjeorgjisë. Gazeta Si, 13 shkurt 2020

Pak ditë më parë Shqipëria U-16 mundi Lituaninë me të njëjtin rezultat. Vajzat e trajnerit Kola udhëheqin grupin me 6 pikë dhe ndeshjen e fundit e kanë me Malin e Zi, ditën e hënë. Për këtë ndeshje, vajzat kuqezi kërkojnë mbështetjen e gjithë të rinjve në


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë