Ka ndodhur

Vetëplagoset aksidentalisht gardisti në Tiranë, dyshohet se po pastronte armën e shërbimit

Gazeta Si - Një gardist, 28 vjeç, është vetëplagosur aksidentalisht me armën e shërbimit këtë të premte, ndërsa policia thotë se oficeri është dërguar në Spitalin Ushtarak në Tiranë ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore.

Dyshohet se ngjarja ka ndodhur teksa gardisti ka qenë duke pastruar armën. Pistoleta është shkrepur padashje dhe plumbi e ka kapur në dorë e këmbë.

“Më datë 24.05.2024, rreth orës 18:00, është paraqitur për të marrë ndihmë mjekësore në SUT, shtetasi F. S., 28 vjeç, punonjës pranë Gardës së Republikës, i cili dyshohet se është vetëplagosur me armën e shërbimit. Në lidhje me rastin është njoftuar AMP, dhe në bashkëpunim me grupin hetimor po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njoftoi policia.


Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë