Media Galeri

Tifozët elektrizojnë kryeqytetin, mbushet stadiumi

Gazeta Si – Atmosfera është ndezur në Tiranë nga tifozët e Kombëtares. Disa orë para fillimit të ndeshjes me Ishujt Faroe, që është më tepër një festë, ata kanë elektrizuar kryeqytetin.

Tifozët kuqezi kanë mbushur lokalet në zonën pranë stadiumit dhe kanë nisur të këndojnë në kor këngë patriotike. Më pas janë mbushur rrugët që të çojnë në ‘Air Albania’.

Stadiumi filloi të mbushej nga tifozët më shumë se dy orë para nisjes së ndeshjes (ora 20:45). Sigurisht, atmosfera do të kulmojë gjatë ndeshjes dhe në fund të saj, kur bashkë me lojtarët do të festohet kualifikimi për në Euro 2024.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë