Ka ndodhur

Tentuan të përfitojnë 50 mijë euro përmes mashtrimit, kapet bashkëpunëtori i dyshuar i Florian Gjergjit

Gazeta Si - Një 29-vjeçar Kristjan Lukaj (banues në Shkodër), është arrestuar në Tiranë, pasi dyshohet se ka bashkëpunuar me 3 persona të tjerë me qëllim për t’i marrë një shumë parash një personi përmes mashtrimit.

Policia njofton se dyshohet që i riu ka bashkëpunuar me të arrestuarit Alban Gjoni dhe Rudor Balla, si me personin në kërkim Florian Gjergji për t’i marrë shumën 50.000 euro, një shtetasi, nëpërmjet mashtrimit, duke u prezantuar si përfaqësues të një personi publik. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua 1 celular. 

I riu, banues në Shkodër dyshohet se ka bashkëpunuar me tre të tjerët për t’i marrë shumën 50.000 euro, një drejtoreshe të një kompanie marketingu nëpërmjet mashtrimit, duke u prezantuar si përfaqësues të një personi publik, në rastin konkret një biznesmene në Tiranë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.


Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë