Moti

Temperaturat – Si t’i vishni fëmijët për mëngjesin e parë në shkollë

Fillimi i javës do te jete me mot të qëndrueshëm . Por jemi në stinën e vjeshtës dhe kini parasysh që nuk është më aq ngrohtë sa në gusht. Në mëngjes dhe në mbrëmje temperaturat zbresin ndjeshëm. Ndërsa mesdita për shkak te rrezatimit diellore temperaturat mbeten te larta . Kur të vishni fëmijët  të hënë për ditën e parë të shkollës kini parasysh që do të jetë freskët ndaj një veshje e lehtë mbi bluzën me mëngë të shkurtra apo fustane  është e këshillueshme. Ne kryeqytet parashikohet 18-32 gradë  Në zonat malore  11-28 , në zonën e  ulët 12-33 dhe në bregdet 18-29 gradë celcius


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë