Moti

Shiu kaq e pati: Vishuni trashë, vazhdojnë temperaturat e ulëta

E diela ashtu siç pritej u karakterizua nga mot të vranët dhe reshje të pakta shiu në veri-perëndim, por edhe reshje bore në Alpe. E cila solli dhe rritje të temperaturave të mëngjesit. Duke nisur nga fillimi i javës do të rikthehet stabiliteti i kushteve atmosferike. Pra moti do dominohet nga kthjellimet dhe mjegulla e cila do të mbetet problematike në zonën e Kukësit, Peshkopisë e Juglindjes së vendit, ndërkohë që temperaturat do të zbresin ndjeshëm kryesisht ditën e martë.

 Zonat malore -7-2 gradë celsius.

Zona e ulët -6-14 gradë celsius.

 Zona bregdetare 1-14 gradë celsius.

Më Shumë