Moti

Shiu i mëngjesit do të pakësohet gjatë ditës

Orët e para të mëngjesit vendi ynë është përfshirë nga reshje shiu me stuhi, por gradualisht gjatë ditës reshjet do të humbasin intesitet. Në juglindje do të jenë më të pakta.

Meterologja e Gazetës “Si” shpjegon se temperaturat pësuan rënie në mëngjes. Zona malore 11-18 gradë celcius.

Zona e ulët 14-23 gradë celsius.

Zona bregdetare 17-24 gradë celsius.

Ndërkohë, dita e mërkurë do të ketë përmiresim të kushteve atmosferike. Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare ku në lindje do të ketë reshje të izoluara.Temperaturat parashikohen 8-20  celsius në zonat malore 13-25 gradë celsius në zonat e ulëta dhe 17-25 gradë celsius në zonat pranë bregdetit.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë