Moti

Shi e stuhi këtë fundjavë..por jo në bregdet

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga hyrja e masave ajrore të freskëta. Duke sjellë rreshej shiu dhe stuhi në vendin tonë gjatë fundjavës.

E Shtunë 14 Maj 2022

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe rrebeshe ne zonat malore dhe zonat qëndrore. Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në veri.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore       11/26°C
Zona e ulët          11/28°C
Zona bregdetare  13/25°C

Kosova, e Shtunë data 14 Maj 2022

Moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu me stuhi. Era do të jetë me drejtim Veri-lindje me shpejtësi 7 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre 14°C në mëngjes ndërsa në mesditë do të arrijnë vlerën 23°C -24°C .

E Diel 15 Maj 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në zonën perëndimore, ndërsa në zonat malore do të kemi reshje shiu dhe stuhi në mesditë dhe pasdite . Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore       10/24°C
Zona e ulët          12/27°C
Zona bregdetare  13/25°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë