Moti

Rrebeshet paralizojnë Spanjën, Madridi nën pushtetin e ujit (VIDEO)

Rrugët e Madridit janë shndërruar në lumenj të shkaktuar nga përmbytjet dhe reshjet e mëdha që kanë rënë në ditët e fundit.

Një nga lagjet më të prekura ishte ‘Arganda del Rey’, ku makinat u morën përpara nga rryma e madhe e ujit. Në zona të tjera grumbuj të mëdhenj breshëri shiheshin përgjatë disa rrugëve të Madridit.

Departamenti i Metrove Spanjolle deklaroi se disa stacione metrosh dhe autostradash janë mbyllur për shkak të ndikimit shkatërrues të motit të keq në këto ditë.

Por Madridi nuk ishte qyteti i vetëm që u prek nga reshjet intensive, rreth 300 milje në jug, një tornado e madhe u ngrit mbi qytetin e Campillos.

Më Shumë