Futboll

Roshi ndërron ekip në Turqi, prezantim me një video origjinale

Gazeta Si - Odise Roshi ka ndërruar skuadër, por ka qëndruar në futbollin turk. Lojtari i Kombëtares ka firmosur kontratën e re me Sakariasporin.

Fieraku ka lënë Bolusporin, kua aktivizohej bashkë me sulmuesin kuqezi, Bekim Balaj. Ai ka zgjedhur t’i bashkohet Sakariasporit, që është ngjitur në Ligën e Parë. Pra, mesfushori i djathtë do të luajë në të njëjtën kategori.

Roshi ne stervitje me Kombetaren. Gazeta Si, 22 qershor 2022

Drejtuesit e Sakariasporit pretendojnë se kanë bërë një goditje të madhe me afrimin e lojtarit të Kombëtares shqiptare. Roshi është prezantuar me një video origjinale.

Ai vendos kufjet në vesh, udhëton me avion e pastaj me makinë në rrugët e Turqisë, për të mbërritur në destinacionin e ri. Gjatë udhëtimit në disa ekrane të mëdha anës rrugës shfaqen golat e lojtarit, mes tyre edhe një i shënuar me fanellën e Shqipërisë.

Pastaj futbollisti kuqezi shfaqet në zyrat e klubit, ku hedh edhe firmën mbi kontratën e re. Më parë fieraku ka luajtur në Gjermani, Kroaci, Rusi dhe Hungari.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë