Sociale

Rikthehet lundrimi në brigjet e Adriatikut, nisen tragetet nga Porti i Durrësit dhe Barit

Gazeta Si - Pas një ndërprerjeje 24-orëshe të lundrimit në dy brigjet e Adriatikut për shkak të motit të keq, natën e kaluar tragetet e linjës u nisën nga të dyja portet detare, ai i Durrësit dhe i Barit.

Pas rifillimit të lëvizjeve, transporti detar i udhëtarëve dhe mallrave me tragete mes këtyre dy porteve, iu rikthye normalitetit. Mëngjesin e kësaj të diele, dy tragetet nga Bari mbërritën në Durrës përkatësisht në orën 09:55 dhe 10:25.

Vonesa 2-orëshe në mbërritje është rrjedhojë e nisjes nga Bari më vonë se orari i parashikuar, pasi pritën që të ulej forca e erës dhe dallgëzimi.

Ndërsa për tragetet nga Bari drejtimi i erës ka qenë jo fort i favorshëm në lundrim, trageti i linjës së Ankonës ka mbërritur në Durrës para orarit të parashikuar.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë