Jete & Stil

Qyteti që i shton ngjyrat fotografisë tuaj

 Një çift nga Mmumbai kanë vendosur që ditën e tyre të dasmës ta dokumentojnë përmes disa fotove në një vend jo shumë të zakonshëm.

Duket se për dyshen Brij dhe Namrata, e gjitha filloi kur pyetën njëri tjetrin- cila është ngjyra jote e preferuar?

Dhe çifti shpejt e kuptuan se përgjigja e kësaj pyetje ishte një nga shumë gjërat e përbashkëta që ata kanë – ata e adhurojnë ngjyrën e kaltër.

Kështu, dyshja vendosën që  fotografitë e dasmës së tyre vendosën t’i realizonin në qytetin e kaltër të Jodhpur, Indi. Bukuria e dritareve të kaltra, dyerve dhe mureve ishte një vend i përsosur për Brij dhe Namrata për të shfaqur dashurinë e tyre të thellë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë