Rend dhe Ligj

Pas tymueseve të opozitës, ekspertët e policisë mbledhin prova në sallën e Kuvendit

Gazeta Si - Ekspertë të policisë dhe agjentë të BKH-së, zbarkuan në sallën e Kuvendit pas incidenteve të dhumta të shkaktuara nga deputetët e opozitës këtë të enjte.

Pritet që agjentët e krimit të kryejnë procedurat në lidhje me rastet të shënuara në seancën plenare të kësaj të enjte.

Ashtu si në dhe në seancat e tjera, të gjitha materialet do t’i përcillen SPAK, si prokurori kompetente që heton ligjvënësit.

Mësohet se ata kanë mbledhur prova në sallën e Kuvendit, pas tymit dhe rrëmujës të shkaktuar në seancën plenare të sotme.

Në seancën ku u votua buxheti me 74 vota pro nga mazhoranca, deputetët e Foltores hodhën shashka dhe tymuese.

Para fillimit të seancës, ata u përplasën me gardistët, teksa përmysën karriget e deputetëve të Parlamentit.


Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë