Futboll

Paqe shqiptarësh, Gjimshiti merr pikë në shtëpinë e Hysajt dhe Strakoshës

‘Paqe’ mes tre futbollistëve të Kombëtares shqiptare që luajnë në Serinë A, Berat Gjimshitit dhe Elseid Hysajt e Tomas Strakoshës. Lacio-Atalanta ka përfunduar në barazim 0-0 dhe të tre këta futbollistë ishin titullarë, vetëm Hysaj u ndërrua në pjesën e dytë.

Gjimshiti, me sa duket, nuk bënte pjesë në grupin e futbollistëve të infektuar nga Covid-i tek Atalanta, e përgjysmuar në këtë ndeshje. Gasperinit i mungonin shumë titullarë dhe u detyrua të aktivizonte nga minuta e parë të rinjtë Skalvini dhe Pikoli.

Gjimshiti ne dyluftim me Xakanjin. Gazeta Si, 22 janar 2022

Për Lacion është një rast i shpërdoruar, pasi ishin të gjitha mundësitë për të marrë tri pikët. Xakanji ishte pa fat, pasi goditi shtyllën.

Hysaj dhe Gjimshiti u vlerësuan me notën 6.5 për paraqitjen e bërë në këtë ndeshje, kurse Tomas Strakosha me notën 6. Barazimi sigurisht që ka kënaqur më shumë Gjimshitin, një nga kolonat kryesore të Kombëtares dhe Atalantës.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë