Futboll

Njihuni me 15 stadiumet më të çuditshme në botë (FOTO)

Stadiumet në të gjithë botën janë një bukuri më vete për futbollin. Më të bukurit dihet kush janë dhe të gjithë tifozët, ata që nuk kanë shkuar e kanë ëndërr që të shkojnë të paktën një herë në shkallët e tyre.

Por përveç këtyre, gazeta italiane “Corriere dello Sport” ka bërë një listë të stadiumeve më të çuditshme në botë. Janë 15 impiante në të gjithë botë që mund të jenë shumë çka, por stadiume futbolli vështirë se mund të besohet të jenë. Nga Afrika, në Zvicër deri në Australi këta stadiume kanë tërhequr vëmendjen e të gjithë anë e mbanë botës.

 

Më Shumë