Media Galeri

Një shëtitje nëpër parkun më të vjetër të Los Anxhelos

Angels Point është buzë një shkëmbi në Parkun Elysian, parku më i vjetër në Los Anxhelos. Në vitin 2017, Adam Ianniello filloi të fotografonte këtë park me pamje nga qyteti.

Fotografitë bardh e zi, të realizuara gjatë një periudhe prej tre vjetësh, kapin pamjet më pak të para në mes të një prej qyteteve më të mëdha të Amerikës.

Më shumë se 150,000 pemë u mbollën këtu midis 1886 dhe 1892 pasi kryebashkiaku i LA Henry Hazard e shpalli këtë park.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë