Futboll

Nëse Nejmar do të jetë mirë, Brazili fiton Botërorin në Katar!

Gazeta Si – Botërori i Katarit po afron. Një Botëror që do të hyjë në histori si i pari që zhvillohet në dimër, në periudhën nëntor-dhjetor. Ndërkohë, kanë filluar të bëhen parashikimet e para.

Ronaldo Fenomeni, gjatë një intereviste të dhënë së fundi në një event të zhvilluar në San Paolo, ka dhënë mendimin e tij në lidhje me Botërorin e Katarit. Brazili, sipas tij, është favorit absolut, kur është fjala për ekipe kombëtare.

Ronaldo me fanellën e Brazilit. Gazeta Si, 5 gusht 2022

“Ky Botëror do të jetë ndryshe. Nëse Nejmar do të jetë mirë fizikisht dhe i përqendruar 100%, këtë herë Brazili ka mundësi të mëdha për të fituar Kupën e Botës”, - ka theksuar ish-sulmuesi i famshëm”.

Pastaj Ronaldo ka shtuar: “Kemi një skuadër të mirë, me lojtarë të mëdhenj, por mbi të gjitha kemi Nejmarin. Ai është ndryshe nga të tjerët teknikisht dhe fizikisht.

Një vlerësim i jashtëzakonshëm i Fenomenit karshi lojtarit të PSG-së. Me siguri këtij të fundit do t’i pëlqejnë shumë komplimentet e Ronaldos, njërit prej sulmuesve më të fortë që futbolli ka njohur.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë