Katar 2022

Nejmar lë fushën me kavilje të enjtur, sulmuesi shpërthen në lot

Gazeta Si - Brazili e nisi mbarë aventurën në Katar, duke mundur pastër Serbinë, 2-0. Por festa braziliane është prishur disi nga dëmtimi i Nejmarit.

Sulmuesi i PSG-së la fushën në fundin e ndeshjes për shkak të një dëmtimi në kaviljen e djathtë. Në momentin e ndërrimit Nejmar ishte duke lotuar dhe në stol mbuloi fytyrën, ndërsa shokët e skuadrës e kanë inkurajuar.

Kavilja e demtuar e Nejmarit. Gazeta Si, 25 nentor 2022

Më pas u publikuan disa foto, ku kavilja e sulmuesit brazilian duket e fryrë. Pasojë e lojës së rëndë të mbrojtësve të Serbisë. Tite dhe tifozët brazilianë tashmë janë në ankth për gjendjen e numrit 10. Askush nuk do që Nejmar të mungojë në ndeshjet në vazhdim.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë