Moti

Mot i ftohtë me diell dhe mjegull

Rrymat e ftohta nga gjerësitë veriore të Europës do të jenë të pranishme në fillimin e javës duke sjellë rënie të temperaturave në vendin tonë.

E Hënë, data 30 Janar 2023

Moti do të jetë me kthjellime në perëndim dhe mjegull të ngrirë në verilindje dhe Juglindje. Era do të jetë me drejtim Veri-lindje me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 -5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore     -5/6°C

Zona e ulët         -3/12°C

Zona bregdetare 4/14°C

E Martë, data 31 Janar 2023

Moti do të jetë me kthjellime në perëndim dhe vranësira me reshje bore në Juglindje. Era do të jetë me drejtim Veri-lindje me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 -5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore     -3/4°C

Zona e ulët         -1/12°C

Zona bregdetare 6/13°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë