Media Galeri

Momente nga Octoberfest, festivali i birrës në Gjermani

Octoberfest e ka origjinën në një garë kuajsh që u zhvillua në 1810 për të festuar dasmën e Princit të Kurorës bavareze Ludwig dhe Princeshës Therese të Saksonisë-Hildburghausen. Tashmë, çdo vit, njerëz nga e gjithë Gjermania dhe vende të tjera mblidhen për të festuar ku gjithë vëmendjen e merr birra.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë