Futboll

Milani pa busull, Lacio dhe Hysaj festojnë me ‘poker’ golash në ‘Olimpico’

Gazeta Si – Lacio fiton bindshëm në ‘Olimpico’ ndaj Milanit, 4-0. Një disfatë e rëndë për skuadrën e Piolit, që sheh Napolin t’i largohet edhe më shumë në kreun e klasifikimit.

Milinkoviç-Saviç hapi serinë e golave për Lacion, më pas shënuan edhe Xakanji, Luis Alberto me penallti dhe Felipe Anderson. Skuadra e Elseid Hysajt, titullar në këtë ndeshje, barazon Interin në vend të tretë, me 37 pikë.

Milani duket se e ka humbur plotësisht orientimin dhe në ndeshjen e javës së 19-të ka pësuar një humbje të thellë, që certifikon krizën e kuqezinjve, edhe pse qëndrojnë ende në vend të dytë.

Lacio e zhbllokoi rezultatin pas vetëm 4 minutash me Milinkoviç-Saviç. Në të 38-ën erdhi dyfishimi me Xakanjin. Edhe në pjesën e dytë muzika nuk ndryshoi. Luis Alberto sigloi ‘trisin’ me një penallti dhe pastaj Felipe Anderson kompletoi ‘poker’-in, duke përfituar nga përgjumja e mbrojtjes së Milanit.

Milinkoviç-Saviç ne momentin e golit. Gazeta Si, 24 janar 2023

Napoli kryesues tashmë është + 12 nga kuqezinjtë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë