Lajme

Meta nderon kreun e UEFA-s me titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar në një ceremoni të veçantë me titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” presidentin e UEFA-s, Aleksander Ceferin.
Ceferin ndodhet në Tiranë si i ftuar nderi në ditën e inaugurimit të stadiumit të ri Kombëtar “Air Albania Stadium”.
“Për kontributin e çmuar dhe angazhimin e tij personal, në mbështetje të zhvillimit cilësor të futbollit në Shqipëri, pata kënaqësinë të vlerësoja sot Presidentin e UEFA-s, Aleksander Ceferin, me Titullin e lartë “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”, simbolin e krenarisë tonë kombëtare që përcaktoi rrugëtimin dhe identitetin europian të Shqipërisë dhe të shqiptarëve”, shkruan presidenti Meta në “Facebook”.

Për kontributin e çmuar dhe angazhimin e tij personal, në mbështetje të zhvillimit cilësor të futbollit në Shqipëri,…

Gepostet von Ilir Meta am Sonntag, 17. November 2019


Numri 1 i institucionit më të lartë të futbollit europian, Aleksandër Ceferin, do të jetë prezent në ndeshjen kualifikuese të Euro 2020 mes Shqipërisë dhe Francës.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë