Moti

Mëngjes me diell, por gjatë ditës rreshje në disa qytete

Dita e sotme ka nisur me mot të kthjellët, gradualisht gjatë ditës edhe vranesirat do të shtohen, duke u pasuar nga reshje shiu të izoluara në juglindje.

Temperaturat sot do të jenë  13-26 gradë celsius në veri, 17-32 gradë celsius në zonat e ulëta dhe 19-31 në bregdet.

Ditën e Martë moti do të vijoje relativisht i paqëndrueshëm në kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu përgjatë zonave malore, pjesërisht edhe  në zonën qëndrore. Temperaturat do të fillojnë të zbresin gradualisht.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë