Kombetarja

Me udhëzime të reja, Kombëtarja fokusohet te Moldavia

Humbja me Islandën në atë formë la një shije shumë të keqe tek të gjithë. Edhe futbollistët në prononcimet e tyre pas ndeshjes u shpreh shumë të zhgënjyer për rezultatin. Por duke nisur nga pasditja e së dielës ekipi i Rejas zbritur në fushën stërvitore në qytetin e Durrësit.

Me udhëzime të qarta dhe ide sulmuese, Reja ka punuar rregullisht me djemtë kuqezinj. Përveç aspektit atletik dhe taktik në këto dy ditë në Durrës do të punohet shumë edhe për aspektin psikologjik të lojtarëve, pasi ndeshja me Moldavinë do duhet fituar me çdo kusht.

Përballja me kundërshtarët moldavë, që dy ditë më parë fituan me Andorrën do të luhet në “Elbasan Arena” duke filluar prej orës 20:45.

 

Më Shumë