Media Galeri

Lewis Hamilton, nga kampion garash në ikonë mode

Lewis Hamilton, piloti kampion i Formula 1 prej kohësh është bërë pjesë e modës, duke përdorur pistën e garën si pistë koleksionesh.

Në Çmimin e Madh të F1 në Arabinë Saudite fundjavën e kaluar, Hamilton u pa për herë të parë i veshur nga koleksioni i Dior Pranverë-Verë 2023. Një ditë më vonë, piloti i Mercedes-it doli në pamjen e tij më të modës deri më tani: një bluzë Rick Owens tërësisht e zezë dhe pantallona të kombinuara me çizme të trasha, çka vërtetoi dhe një herë se Hamilton po bëhet edhe një ikonë mode.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë