Makina

Ky është T-Cross i ri Volkswagen

Prezantohet modeli i ri i Volkswagen T-Cross, i cili do të jetë në shitje pranverën e ardhshme.

Në pamje të parë T-Cross ngjason shumë me T-Roc, por design-i i profilit dhe prerja vertikale e bishtit e bëjnë të duket më të shkurtër.

Ndërsa sa i përket motorit do të jetë i përfshirë edhe ai me benzinë 1.0 litër dhe përveç marshit manual me pesë dhe gjashtë shpejtësi, konsumatorëve do t’u ofrohet edhe marshi i dyfishtë.


Copyright © Gazeta “Si”
Më Shumë