Media Galeri

Japonia hap zyrtarisht sezonin e luleve të qershive

Lulet e qershive më të famshme në botë kanë çelur edhe për këtë vit. Japonia pret të hapë zyrtarisht më 6 prill sezonin e turistëve që vizitojnë rrugicat dhe parqet plot lule qershizash. Këto lule, apo si njihen në gjuhën vendase, sakura, janë bërë tashmë simboli jozyrtar i shtetit japonez.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë