Futboll

Igli Tare flet për merkaton e Lacios: Gjithçka mund të ndodhë deri në fund

Gazeta Si – Lacio humbi një shans të mirë për të kosnoliduar pozitat në zonën Champions. Nuk shkoi më shumë se barazimi me Fiorentinën, megjithatë skuadra e Tares dhe Hysajt ka mundësi të mëdha për të luajtur në kompeticionin më të rëndësishëm të klubeve sezonin e ri.

Igli Tare. Gazeta Si, 30 janar 2023

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare, para ndeshjes foli për merkaton, duke qartësuar situatën: “Xakanji? Pritshëmritë ishin të mëdha, por kishte nevojë për kohë. Të kalosh nga Verona në Romë është një hap i madh dhe ai po përmirësohet, po luan shumë mirë.

Merkato? Përderisa është e hapur, gjithçka mund të ndodhë, por për momentin nuk ka asnjë tratativë", - është shprehur Tare. Drejtuesi shqiptar i Lacios beson shumë për një vend në Champions, ndërsa Sarri gjithmonë thotë të kundërtën. Edhe pas barazimit me Fiorentinën trajneri ka pohuar se Lacio nuk është ekip për Champions.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë